15 نوع کیف پول

کیف پول یکی از لوازم اصلی کمد لباس است که در انواع مختلفی از کیف های دوشی گرفته تا کیف ها موجود است. در اینجا خلاصه ای از محبوب ترین سبک های کیف پول برای عملکردها و کاربردهای مختلف آورده شده است.

کیف پول چیست؟

کیف پول که به آن کیف دستی نیز می‌گویند، کیفی است که برای حمل پول، کیف پول، تلفن و سایر وسایل ضروری روزانه استفاده می‌شود. کیف پول ها اغلب دارای یک بند یا دسته بلند هستند که می توانید روی شانه خود قرار دهید یا در دست بگیرید. شما می توانید از کیف های دستی برای حمل و نقل وسایل ضروری شخصی یا به عنوان یک بیانیه مد استفاده کنید. برخی از کیف‌ها دارای محفظه‌های داخلی یا خارجی هستند که با زیپ یا دکمه به کاربر اجازه می‌دهد اقلامی مانند بالم لب، کلید یا پول را محکم کند.

اسب دیوانه دست ساز Vintage کیف پول مردانه کیف پول مردانه کیف پول چرم کیف پول مردانه کیف پول کیف پول مردانه کلیپ پول کیف پول | عباسکلمه “کیف پول” قبلا فقط به کیسه های کوچکی اطلاق می شد که برای حمل پول نقد طراحی شده بودند اما اکنون اغلب به جای “کیف دستی” استفاده می شود که معمولاً به کیف های بزرگتر برای حمل وسایل روزمره اشاره دارد. کیف پول ها در مواد و سبک های مختلفی از جمله کیف های دستی، کیف های پیام رسان، کوله پشتی های معمولی، کیف های کمری و کیف های حمل و نقل موجود هستند.

15 نوع کیف پول

در اینجا برخی از محبوب ترین انواع کیف پول و کدهای لباسی که با آنها بهترین کار را انجام می دهند آورده شده است:

1. کیف کوله پشتی: کیف کوله پشتی یک کیف کوچک با دو بند روی شانه است. کوچکتر از یک کوله پشتی معمولی، کیف کوله پشتی همچنان به کیف مدرسه سنتی گوش می دهد و ظاهری جوان تر و غیررسمی تر به آن می دهد – برای پوشیدن روزمره عالی است اما برای لباس های غیررسمی یا نیمه رسمی تجاری بسیار غیررسمی است.
2. کیسه بشکه ای: کیسه بشکه ای یک کیسه استوانه ای است که دارای دو بند کوتاه برای حمل دست و گاهی اوقات یک بند شانه برای استفاده روی شانه است. کیف بشکه ای که کمی ساختاری تر از یک کیف دوشی دارد، در سفر کمی رسمی تر است، اما برای استفاده به عنوان یک کیف روزمره به اندازه کافی معمولی نیست.
3. کیسه سبد: کیسه سبد از تکه های نازک چوب یا حصیری ساخته می شود که به شکلی محصور به هم بافته می شوند، معمولاً با یک دستگیره یا چفت برای باز و بسته شدن قسمت بالایی و یک یا دو دسته کوتاه. کیف های سبدی برای مراسم های روزانه مانند پیک نیک یا برانچ یک لباس غیر رسمی و شیک (مانند سارافون یا جامپر) اضافه می شود.
4. کیف کمری: کیف کمری یک کیف دستی بدون دست است که دور کمر شما می پیچد و با یک سگک کلیک می کند. کیف‌های کمربند ساختاری‌تر، متنوع‌تر و کمی رسمی‌تر از کیف‌های غیررسمی مثل کیف چهل تکه با پارچه مبلی دارند. آنها می توانند به عنوان یک راه سرگرم کننده و معمولی برای حمل وسایل ضروری در هنگام انجام امور در طول روز عمل کنند. در شب، می‌توانید کیف کمربند را دور یک لباس یا لباس‌های غیررسمی دیگر برای یک شب با دوستان (یا قرار ملاقات) بپیچید. این نوع کیف بهترین انتخاب برای لباس‌های غیررسمی تجاری نیست، زیرا نمی‌توانند با لوازم ضروری کاری مانند لپ‌تاپ‌ها مناسب باشند.

کیف پول زنانه Kennabil/Kennedy مدل Metal Heart-Shaped

کیف چرم

5. کیف سطلی: یک کیسه سطلی که به دلیل شکل سطلی آن نامگذاری شده است، معمولاً دارای یک بند کشی در بالا است و برای حمل انواع مختلف وسایل عالی است. کیسه‌های سطلی معمولاً برای لباس‌های غیررسمی، هوشمندانه یا غیر رسمی تجاری بهترین هستند.
6. کیف پول بادی. کیف پول کراس بادی یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین کیف های دستی است. این کیف دارای یک بند شانه بلند است که می توانید آن را روی شانه خود یا در سراسر بدن خود ببندید (از این رو نام آن است). کیف های کراس بادی انواع مختلفی دارند، از جمله کیسه زینی (کیف نعل اسبی با روکش فلپ) و کیف سطلی. کیف‌های کراس‌بادی به خوبی با لباس‌های غیررسمی، شیک و غیررسمی یا تجاری ست می‌شوند. این نوع کیف برای رویدادهای رسمی و مناسبت‌ها بیش از حد معمولی است.
7. کلاچ: کلاچ یک کیف کوچک و نازک بدون دسته است که صاحب آن برای حمل و نقل آن را “کلاچ” می کند. کیف کلاچ کیف مناسبی برای مناسبت های رسمی است، از کوکتل گرفته تا کراوات مشکی تا کراوات سفید، و در سبک های مختلف (از جمله کلاچ پاکت نامه کلاسیک) عرضه می شود. کلاچ‌های بزرگ‌تر می‌توانند لپ‌تاپ‌ها را نیز در خود جای دهند و آن‌ها را به گزینه خوبی برای کیف لپ‌تاپ برای لباس کار تبدیل می‌کنند.
8. کیف پزشک: کیف پزشک مدرن از یک کیف بزرگ مستطیلی شکل گرفته شده است که پزشکان در قرن نوزدهم و بیستم برای حمل لوازم پزشکی از آن استفاده می کردند. این نوع کیف کاملاً در مورد عملکرد است، بنابراین معمولاً بزرگ و بادوام با کفی صاف است. کیف های دکتر اهدافی مشابه کیف های بشکه ای و کیسه های دوشی دارند و فضای فراوانی را برای پوشاک و وسایل ضروری سفر یا اقامت های شبانه با کمی تشریفات بیشتر از کیف های دوشی برای این مواقع ارائه می دهند.
9. کیف بند کشی: کیف بند کشی یک نوع کیف معمولی است که از نایلون یا پارچه یا چرم ساخته شده است که در قسمت بالایی آن یک بند کشی بسته می‌شود، داخلی بدون ساختار و تسمه‌هایی که می‌توانید برای حمل و نقل روی شانه‌های خود قرار دهید. این کیف ها برای انجام کارهای روزمره و استفاده روزانه معمولی بهترین هستند و صادرات کیف بندکشی بسیار پر رونق است.

مدل کیف پول زنانه | انواع مدل های کیف پول زنانه و دخترانه شیک

10. کیف دافلی: یک کیف دوفلکی (همچنین با املای کیف دافلی) یک کیف بزرگ و بدون ساختار است که برای مسافرت یا اقامت شبانه عالی است – معمولاً با دو دسته بالا و یک بند بلند برای استفاده به عنوان کیف شانه. این نوع کیف معمولاً برای دوام از بوم ساخته می شود و یک گزینه معمولی برای افرادی است که برای تفریح ​​به جای کاری یا رویدادهای فانتزی سفر می کنند.
11. کیف مسنجر: کیف مسنجر یک کیف مستطیل شکل است که معمولا دارای یک فلپ است که از بالا بسته می شود و یک بند شانه بلند برای حمل روی یک شانه یا در سراسر بدن. این کیف برای پیک‌ها طراحی شده است تا در حمل و نقل کالاهای حجیم از آن استفاده کنند، اما به یک اکسسوری اصلی تبدیل شده‌اند. کیف‌های مسنجر برای استفاده‌های غیررسمی تجاری (برای حمل لپ‌تاپ و وسایل ضروری کار) عالی هستند و تولیدی کیف غرب تهران از این محصول تولید و توزیع می کند.
12. کیف: یک کیف پسرعموی نزدیک کیف پیام رسان است که دارای یک بند شانه بلند و یک بال است که روی آن بسته می شود. با این حال، یک کیف معمولا نازک تر و ساختار کمتری نسبت به یک کیسه پیام رسان سنتی دارد. چمدان ها انتخابی محبوب برای کارهای غیر رسمی و لباس های غیر رسمی تجاری هستند.
13. کیف شلواری: کیسه شلخته (یا کیسه هوبو) یک کیف بدون ساختار و باز با دو دسته برای حمل است. کیف‌های شلخته اغلب در اندازه‌های جادار هستند تا انواع مختلفی از اقلام را در خود جای دهند. این کیف‌های بزرگ برای استفاده‌های غیررسمی (مخصوصاً به عنوان کیف ساحلی، زیرا اغلب می‌توانند حوله‌ها را در خود جای دهند) یا استفاده‌های گاه به گاه تجاری عالی هستند. آنها معمولاً خیلی بزرگ و بدون ساختار برای بیرون رفتن از شب یا لباس های رسمی تجاری هستند.

مشخصات، قیمت و خرید کیف پول مردانه چرما اسپرت مدل عطارد | دیجی‌کالا14. کیف حمل و نقل: کیسه‌های حمل و نقل تقریباً شبیه به کیف‌های شلخته است، اما معمولاً از پارچه‌های نازک‌تر یا پارچه‌ای ساخته می‌شوند. توت ها یک کیف معمولی هستند که معمولاً برای خرید و انجام امور مورد استفاده قرار می گیرند.
15. مچ بند. مچ دست از نظر ظاهری شبیه کلاچ است، زیرا یک کیف کوچک، نازک و مستطیل شکل است که معمولاً فقط می تواند یک کیف پول کوچک، یک تلفن یا حتی چند کارت اعتباری را حمل کند. با این حال، مچ بند با یک بند مچ دست نیز عرضه می‌شود، که به کاربر اجازه می‌دهد تا مچ دست را به بازوی خود متصل نگه دارد، حتی زمانی که آن را مانند کلاچ نمی‌گیرد. مچ دست ها می توانند برای شب های ملاقات و کارهای کراوات سیاه یا سفید عالی باشند.